Kúpeľné pobyty hotel Thermia Palace so skvelými kúpeľnými procedúrami, zamerané na zdravotné jogové cvičenia, organizuje monada.sk v piešťanských kúpeľoch. Exkluzívny kúpeľný pobyt Piešťany s názvom MONADA Impulz, MONADA Štart a MONADA Intenzív, vytvorený spojením toho najlepšieho z Monady a Kúpeľov Piešťany ponúka možnosť ubytovania v renomovanom secesnom skvoste kategórie 5* priamo prepojenom s kúpeľným domom Irma Health Spa.

MONADA IMPULZ

star5

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

Piešťany

Vybrať izbu
MONADA IMPULZ Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, Piešťany
Vybrať izbu

Výborná kombinácia jogy a kúpeľných procedúr.

Obľúbený kúpeľný pobyt ponúka unikátne piešťanské procedúry, predovšetkým termálny minerálny kúpeľ a bahenný zábal. V rámci pobytu absolvujete turistickú vychádzku a jogovo-rehabilitačné cvičenie zamerané na správne dýchanie, spevnenie svalstva a načerpanie energie. Na stretnutí s lektorkou v deň nástupu získate komplexné informácie o pobyte a službách MONADY, ktoré si môžete objednať navyše individuálne podľa dohody: relaxácia pod pyramídou; tarotový výklad kariet; numerologický rozbor; konzultácia zameraná na správne stravovanie, detoxikáciu, úpravu telesnej hmotnosti.

Vypočítať cenuV cene je zahrnuté

Ubytovanie v Thermia Palace***** Ensana Health Spa Hotel
v deň nástupu – ubytovanie od 14.00 hod., v deň ukončenia pobytu - uvoľnenie izby do 11.00 hod.

Stravovanie - polpenzia:
raňajky - švédske stolovanie
večera - výber z menu 6 jedál, polievka, šalátový bufet, dezerty

Informatívne stretnutie klienta s lektorkou MONADA v deň nástupu na pobyt v priestoroch Kúpeľov Piešťany. Miesto stretnutia spresníme podľa ubytovania klienta.

Konzultácia s lekárom zameraná na prípadné kontraindikácie procedúr
Liečebné procedúry - podľa dĺžky pobytu:

2 noci - 3 procedúry za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x klasická masáž - čiastočná

3 noci - 4 procedúry za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x klasická masáž – čiastočná
1x hydroterapia / perličkový kúpeľ

4 noci - 6 procedúr za pobyt
1x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
1x klasická masáž – čiastočná
1x hydroterapia / perličkový kúpeľ
1x soľná jaskyňa / oxygenoterapia
1x severská chôdza / skupinový telocvik

5 nocí - 8 procedúr za pobyt
2x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
2x klasická masáž – čiastočná
1x hydroterapia / perličkový kúpeľ
1x soľná jaskyňa / oxygenoterapia
1x severská chôdza / skupinový telocvik / hydrokinezioterapia / aquabike

6 nocí - 9 procedúr za pobyt
2x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
2x klasická masáž – čiastočná
1x hydroterapia / perličkový kúpeľ
1x soľná jaskyňa / oxygenoterapia
2x severská chôdza / skupinový telocvik / hydrokinezioterapia / aquabike

7 nocí - 15 procedúr za pobyt
3x termálny kúpeľ – zrkadlisko
1x čiastočný bahenný zábal
2x klasická masáž – čiastočná
2x hydroterapia / perličkový kúpeľ
2x soľná jaskyňa / oxygenoterapia
3x severská chôdza / skupinový telocvik / hydrokinezioterapia / aquabike
2x parafín / parafango / suchý CO2

Program MONADA:
1x cvičenie jogovo-rehabilitačné
1x turistická vychádzka

Bezplatné služby:
nápoj na privítanie
denne jedna fľaša vody na izbe
batožinová služba
neobmedzený vstup do bazéna
neobmedzený vstup do Danubius Premier Fitness
WiFi pripojenie na internet v celom hoteli

  • Starostlivo pre vás vyberáme hotelyNa základe našich 27-ročných skúseností s organizovaním relaxačno-ozdravovacích pobytov starostlivo vyberáme hotely, ktoré majú záujem a predpoklady takéto pobyty realizovať - poskytujú kvalitné ubytovanie, stravovanie zodpovedajúce zdravej životospráve a disponujú širokou ponukou relaxačných a wellness služieb. Navyše sú situované v príjemnom a atraktívnom prostredí.
  • Ubytovanie podľa vašej predstavy Cena pobytu obsahuje ubytovanie v izbe Štandard. Podľa vašej požiadavky vám radi zabezpečíme ubytovanie v izbách vyššej kategórie za doplatok podľa platného cenníka. Ubytovanie so psom (zvieraťom) je možné za doplatok 15 € / deň. Miestny poplatok je 1,50 € / osoba / noc. Check-in: 14.00; check-out: 10.00.
  • Stravovanie podľa vášho výberuZákladná cenová ponuka obsahuje raňajky (stravovanie začína druhý deň po nástupe, končí v deň odchodu), na objednávku polpenzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu raňajkami) alebo plná penzia (stravovanie začína v deň príchodu večerou, končí v deň odchodu obedom). Pobyt Detox má len možnosť plnej penzie.
  • Parkovanie na hotelovom parkoviskuV rámci vášho pobytu máte zabezpečené parkovanie na stráženom hotelovom parkovisku za poplatok 2 € / deň.
  • Platba aj na mieste pobytuZálohu uhradíte pri rezervácii pobytu, doplatok v hotovosti na mieste lektorke MONADY. V prípade rezervácie tesne pred nástupom na pobyt je platba možná na mieste lektorke MONADY (nie na recepcii hotela).
  • Minimálne storno poplatkyNa základe dlhoročných skúseností a dobrých vzťahov s hotelmi riešime individuálne každú zmenu termínu pobytu, zmenu osoby alebo zrušenie pobytu. Storno poplatky účtujeme minimálne vo výnimočných prípadoch.
  • Vaša spokojnosť je pre nás na prvom miesteVážime si, že ste si vybrali pobyt MONADA a urobíme všetko pre to, aby ste sa s nami cítili príjemne, aby ste si oddýchli a načerpali nové sily. Naše infolinky sú vám k dispozícii denne aj počas pobytu. Kontaktujte nás čo najskôr, aby sme vaše požiadavky vyriešili k vašej maximálnej spokojnosti.
obr

Fotogaléria

Cenník

Kategória izby mimo sezóna stredná sezóna hlavná sezóna Rezervovať
1/2 Komfort 165 175 185 Rezervovať
1/1 Komfort 195 215 245 Rezervovať
1/2 Deluxe 180 190 200 Rezervovať
1/1 Deluxe 210 230 260 Rezervovať
1/2 Deluxe Plus 200 210 220 Rezervovať
1/1 Deluxe Plus 230 250 280 Rezervovať
1/2 Apartmán 220 240 250 Rezervovať
1/1 Apartmán 270 310 390 Rezervovať
1/2 Apartmán Deluxe 240 270 290 Rezervovať
1/1 Apartmán Deluxe 320 370 460 Rezervovať
Prístelka 165 175 185 Rezervovať

Ceny sú kalkulované pre 1 osobu na 1 noc v €
Doplatok za Štedrý deň pre 1 osobu:  50 €
Doplatok za Silvester pre 1 osobu:  125 €

Vyberte si ľubovoľný termín na 2 až 7 nocí a vyznačte ho v Rezervačnom formulári.  

Mimo sezóna:  12.01.2020 - 28.03.2020;  01.11.2020 - 29.12.2020;  03.01.2021 - 16.01.2021
Stredná sezóna:  29.03.2020 - 30.05.2020;  27.09.2020 - 31.10.2020;  30.12.2020 - 02.01.2021
Hlavná sezóna:  31.05.2020 - 26.09.2020

Hotel

ATRAKTIVITY
• Café Alexander s letnou terasou, americký Joker Bar
• Vonkajší bazén s termálnou vodou s lehátkami, slnečníkmi
• Unikátny kúpeľ v bahnisku a zrkadlisku v luxusných kúpeľných priestoroch
• Business centrum, concierge servis, room servis, práčovňa, zmenáreň, transfer
• Golf, tenis, požičovňa bicyklov

Renovovaný secesný skvost v štýle ART-NOUVEAU postavený v roku 1912, situovaný v malebnom prostredí kúpeľného ostrova. Päťhviezdičkový hotel sa nachádza vedľa termálnych prameňov liečivej vody a liečivého bahna, priamo spojený s kúpeľným domom Irma. Secesný hotel Thermia Palace a kúpele Irma sa po otvorení v roku 1912 stali medzinárodne známymi a vyhľadávanými nielen v Európe, ale v celom svete.

Ľudovít Winter využil čarovný príbeh o pávovi, ktorý sa vyliečil v piešťanskej vode a zvolil ho za symbol hotela. Reliéf páva je na hlavnom priečelí hotela i na vitráži na poschodí. Myšlienka vybudovať luxusný, nadštandardný hotel, spojený chodbou s mimoriadnymi kúpeľmi, sa podarila. Takmer 100 rokov plnili svoju úlohu len s čiastočnými renováciami. Autormi projektov boli budapeštianski architekti Ármin Hegedüs a Henrich Böhm.

Najpozoruhodnejšími prvkami bohato zdobeného interiéru je schodisko s umeleckými okennými vitrážami a Grand restaurant so vzácnym obrazom Alfonsa Muchu. Obraz venoval kúpeľom ako dar za vyliečenie svojej dcéry.

Už v minulosti patrili k hosťom hotela Thermia Palace králi, šejkovia, maharadžovia a významné osobnosti, ako napríklad bulharský cár Ferdinand, nemecký spevák Richard Tauber, nositeľka Nobelovej ceny za literatúru Selma Lagerlöfová, maliar Alfons Mucha, český komik Vlasta Burian, prezident Edvard Beneš a mnohí ďalší.

Ubytovanie

Päťhviezdičkový hotel Danubius Health Spa Resort Thermia Palace ponúka ubytovanie v 111 luxusných klimatizovaných izbách Komfort a Deluxe vrátane 15 apartmánov.

Komfort
Luxusná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť a denne jedna fľaša vody.

Deluxe
Veľká luxusná klimatizovaná nefajčiarska izba s kúpeľňou (vaňa alebo sprcha), LED TV (SAT-TV), 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka.

Apartmán
Luxusný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a spálňou, kúpeľňou, balkónom, LED TV (SAT-TV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka, denná tlač, papuče, osobná váha.

Apartmán Deluxe
Veľký luxusný klimatizovaný nefajčiarsky apartmán s obývačkou a spálňou, kúpeľňou, balkónom, LED TV (SAT-TV), Hi-Fi, 2 telefóny, WIFI, trezor, minibar, čajový a kávový servis, sušič vlasov, kúpací plášť, denne jedna fľaša vody, darček na privítanie, rozostieľka, denná tlač, papuče, osobná váha.

Concierge, batožinová služba, biznis centrum.
Za poplatok: room service, práčovňa, zmenáreň, parkovisko, transfery.

Stravovanie

Grand Restaurant a Salon Hubertus
Tu sa servírujú špeciality medzinárodnej ako i domácej kuchyne. Naše menu a bufetové stoly ponúkajú lákavé a zdravé jedlá pripravené z kvalitných surovín so zníženým príjmom kalórií, s nízkym obsahom tukov a cukrov založené na medzinárodnej, vegetariánskej, organickej a miestnej kuchyni. Na odporúčanie lekára ponúkame tiež špeciálne diétne stravovanie vyhovujúce napríklad bezlepkovej a bezlaktózovej diéte.

Špeciality z kávy a čaju ako i kvalitné vína a kokteily si môžete vychutnať v Café Alexander, vo fajčiarskom salóne Ferdinand alebo na letnej terase. V našej vinotéke objavíte veľký výber slovenských a medzinárodných vín. Po procedúrach si môžete vychutnať malé občerstvenie v Café Irma.


Alexander Café
Pponúka príjemné posedenie na letnej terase s výhľadom na park. Môžete si tu vychutnať špeciality z kávy a čaju, chutné dezerty ako aj kvalitné vína a kokteily.  vo fajčiarskom salóne Ferdinand alebo na letnej terase., špeciality z kávy, chutné dezerty, kvalitné vína, zábavu a príležitosť na zatancovanie si.

American Bar Joker je výborné miesto na stretnutie spriateľmi, šachovú partiu, kartové a iné stolné hry.

Salón Ferdinand
je vhodný pre súkromné a obchodné stretnutia malých firiem. vo fajčiarskom salóne Ferdinand

Príjemné prostredie pre chvíle oddychu v tieni majestátnych stromov ponúka záhrada a hotelový bazén s café a letnou terasou.

Kúpeľné procedúry a wellness

Luxusný kúpeľný dom Irma Health Spa je postavený priamo nad liečivými prameňmi. Kúpeľný dom, ktorého centrom je unikátne bahnisko, ponúka viac ako 60 liečebných a wellness procedúr.  Kúpeľný dom je priamo spojený so secesným hotelom Danubius Health Spa Resort Thermia Palace*****.

Bazény
Vonkajší bazén s termálnou vodou, 33 ° C

Kúpeľné procedúry

Lekárska starostlivosť
kontrolné vyšetrenie - lekárska vizita , konzultácia s lekárom, vstupná lekárska prehliadka, výstupná lekárska prehliadka
 
Balneoterapia
bahnisko, individuálny termálny aromatický kúpeľ, individuálny termálny minerálny kúpeľ, individuálny termálny perličkový kúpeľ, termálny kúpeľ - zrkadlisko, uhličitý termálny kúpeľ

Minerálna voda
minerálny pitná kúra   

Vodoliečba
hydromasáž, perličkový kúpeľ individuálny, podvodná masáž, trakcie vo vode (v obyčajnej vode), trakcie vo vode (v termálnej vode), uhličitý kúpeľ (v obyčajnej vode)

Kneippova terapia
striedavý nožný kúpeľ - šľapačky, škótske streky
  
Fyzioterapia
antispastická kinezioterapia, ergoterapia, individuálne terapeutické cvičenie (fyzioterapia), klasická masáž čiastočná, klasická masáž celotelová, manipulačná a mobilizačná terapia, manuálna lymfodrenáž, reflexná masáž chodidiel, reflexná segmentová alebo väzivová masáž, rehabilitačná diagnostika, rehabilitačný chodník, rehabilitácia vo vode, skupinový telocvik, trakcie, ultrazvuk

Elektroterapia
diadynamické prúdy, galvanický kúpeľ, galvanizácia, interferenčný prúd, iontoforéza, magnetoterapia, TENS - transkutánna elektroneurostimulácia, štvorkomorový galvanický kúpeľ

Zábaly
bahenný zábal, parafango, parafínový zábal, Priessnitzove zábaly, čiastočný bahenný zábal, špeciálne krémové zábaly   

Inhalácia
inhalácia, oxygenoterapia, soľná inhalácia, soľná jaskyňa   

Doplňujúce procedúry
akupunktúra   
 
Fototerapia

bioptronová lampa, laserová terapia,   U.V. Solux / infračervené svetlo

Kryoterapia
prúd chladného vzduchu, studený zábal   

Masáže & ostatné procedúry
bambusová masáž, de luxe masáž, masáž dolce vitae, masáž horúcimi kameňmi, masáž nôh, masáž proti celulitíde, relaxačná aromatická masáž, relaxačná masáž hlavy a šije, revitalizačná aromatická masáž, Schwarzwaldská tonizačná masáž, telové ošetrenie Danubius anti-cellulite, telové ošetrenieDanubius delight, thajská masáž, zabal proti celulitíde, šiatsu masáž

Emporium Wellness & Beauty salón
kozmetické a relaxačné procedúry s technológiami a produktmi slávnej francúzskej kozmetickej firmy Clarins, manikúra a pedikúra

Danubius Premier Fitness
osobný kondičný tréning, fitness osobné konzultácie


PRÍRODNÉ LIEČIVÉ ZDROJE

Unikátne liečivé zdroje sú dôvodom, prečo ľudia prichádzajú do Kúpeľov Piešťany. Liečivé účinky tunajšej termálnej minerálnej vody a sírneho bahna boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí.
Svetoznáme Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom, ktorých liečivé účinky preverilo niekoľko generácií. Socha barlolámača ako symbol Kúpeľov Piešťany, dokonale vystihuje prínos kúpeľov v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Podstata myšlienky zlomenej barle vôbec nie je prehnaná, pretože práve barla sa stáva pre mnohých pacientov po liečbe zbytočná.

Termálna minerálna voda
Termálna minerálna voda v Kúpeľoch Piešťany má vysoký obsah minerálnych látok (1500 mg na liter). Voda tiež obsahuje sírovodík a ďalšie plyny. Vyviera z hĺbky asi 2000 metrov. Teplota vody prameňov je 67°C až 69°C. Denne vyvierajú 3 milióny litrov termálnej vody.
Sírne bahno
Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou. Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45°C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút. Zábal spôsobí dočasné miestne alebo celkové prehriatie organizmu, závisí to od aplikačnej oblasti zábalu. Bahenný zábal znižuje opuchy okolo kĺbov, svalové napätie, zlepšuje výživovanie chrupavky, spojivového tkaniva a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitné procesy v tele, spomaľuje úbytok elastínu, kolagénu a hyaluronanu, a tým zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a zlepšuje motoriku.

Terapeutické indikácie: reumatické zápalové ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, reumatizmus mäkkých tkanív, stavy po infekčných artritídach, artrózy, koxartrózy, spondylýzy a spondylartrózy, degeneratívne nezápalové reumatické ochorenia, organické nervové ochorenia (ischias, stavy po zápalových ochoreniach centrálneho nervstva, stavy po úplnom alebo čiastočnom ochrnutí jednej polovice tela, stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva), ortopedické poruchy.
Kontraindikácie:
infenkčné choroby, vážne choroby srdca, akútna tromboflebitída, zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu, nádorové ochorenia s metastázami, akútne psychózy, labilný diabetes s opakovanou acidózou, tehotenstvo, závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, inkontinencia moču a stolice, stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby, epilepsia s častými záchvatmi.

Fotogaléria

Coffee MONADA