Relaxácia prakticky

Relaxácia prakticky

1. Ľahnite si na chrbát, nohy mierne od seba, ruky vyrovnané, dlane nahor.
2. Uvedomte si príjemnú polohu, ležte pokojne, nehybne, oči zatvorte.
3. Uvedomte si, že dýchate, nezasahujte, neovládajte dych, len ho pozorujte. Vnímajte uvoľňovanie celého tela.
4. Vedome, postupne uvoľnite celé telo: prsty na nohách, chodidlá, päty, členky, lýtka, kolená, stehná, bedrové kĺby, brušné svaly, sedacie svaly, svaly hrudníka, chrbát, ramená, nadlaktia, lakte, predlaktia, zápästia, dlane, chrbát rúk, prsty, šiju, krk, čelo, pokožku hlavy, oči, nos, líca, uši, pery, zuby, ďasná, jazyk, bradu, sánku. (Každú časť tela precítime a s výdychom uvoľníme.)
5. Cítite príjemnú tiaž a teplo v celom tele. Dýchajte zhlboka, pomaly, plynulo. Cítite, ako sa ponárate stále hlbšie do stavu relaxácie, do príjemného polospánku.
6. Predstavte si niečo, čo by ste chceli dokázať. Predstavte si, že už k tomu došlo. Predstavte si to čo najzreteľnejšie.
7. Teraz svoju predstavu uzavrite do ružovej bubliny, vložte do nej svoj cieľ. Ružová je vibrácia srdca. Všetko, čo obklopuje ružová farba, je pre Vás pozitívne, je prínosom.
8. Pustite bublinu a predstavujte si, ako pláva vesmírom a vo vnútri obsahuje Vašu predstavu. Bublina je voľná, pláva vesmírom, priťahuje a hromadí pozitívnu energiu potrebnú na splnenie predstavy vo svojom vnútri.
9. Relaxáciu pomaly ukončite. Zhlboka sa nadýchnite, rozhýbte prsty na nohách a na rukách, natiahnite svaly celého tela, pretrite si dlane, priložte ich na oči, oči otvorte, usmejte sa a pomasírujte si tvár.

Odporúčame nahrať si tento návod na relaxáciu tichým, pokojným a pomalým hlasom. Budete milo prekvapení, ako vás váš vlastný hlas príjemne uvoľní. Želáme vám, aby sa relaxácia stala prirodzenou súčasťou vášho života. Alebo využite ponuku CD Relaxujte s MONADOU I. od našich lektoriek.