Ako funguje naše telo

Výborné zdravie je základ dobrej pohody, plného života a spokojnosti. Ako však zostať zdravý a zároveň zvládnuť životné tempo dnešnej doby? Kľúčom je regenerácia. Ak chceme podniknúť vážne kroky k regenerácii svojho tela, mali by sme si byť vedomí, aké nebezpečne jednoduché je skĺznuť k stravovaniu nezdravými a nekvalitnými potravinami, nerešpektovaniu zásad vhodných kombinácií jedál.

Naše telo je ako dom, v ktorom žijeme. Je ako budova, v ktorej sme doma. Náš dom potrebuje pravidelnú údržbu, inak strecha zateká, potrubie sa zanesie a upchá, v stenách a podlahách sa usídlia nezvaní návštevníci a všade sa objavia početné známky rozpadu.

Niečo podobné sa deje s našim telom. Každá funkcia a každá činnosť nášho tela, fyzická alebo psychická, závisí od starostlivosti, ktorú svojmu telu venujeme. Aby mohli orgány a žľazy tela správne fungovať, potrebujú k činnosti správnu výživu a čistotu. Potrava neobnovuje len bunky a tkanivá nášho tela, ale poskytuje aj energiu, potrebnú na procesy, ktorými sa škodlivé látky z tela vylučujú.

Ak dom, v ktorom žijeme, zanedbávame tak dlho, že sa nedá opraviť, môžeme ho zbúrať a postaviť si nový. S našim telom to také jednoduché nie je.

Aj dom, ktorý vyzerá zvonku v dobrom strave, pevný a solídny, v skutočnosti môže mať narušené základy aj ďalšie časti. Ľudské telo nie je žiadna výnimka. Len dobrý zovňajšok nie je vždy zárukou dobrého zdravia. Zdravie je odrazom dokonalej harmónie celého organizmu, keď je každý orgán a každá žľaza dobre živená a udržiavaná v čistote.